Аксесуари

Як правильно вибрати захисне скло на телефон?

Захисне скло робиться під конкретні моделі смартфонів, тому перед вибором потрібно точно знати назву бренду пристрою та його модель — аж до кількох цифр або букв після основного найменування. Це впливає на те, чи підійде скло за розміром, чи збігається з вирізом динаміка та іншими отворами. Можна підібрати універсальне скло, але воно не гарантує 100% захисту поверхні екрану.

Захист екрану смартфона може бути виконаний із різних матеріалів, не обов’язково зі скла. Усі вони мають різну межу міцності. Щоб вибрати захисне скло слід враховувати такі характеристики, як товщина, твердість, прозорість, олеофобне покриття.

Як правильно вибрати захисне скло на телефон?

У даній статті ми розглянемо тему вибору захисного скла, та дамо кілька порад, як це зробити правильно і швидко.

Які види захисту існують?

Для захисту екрану використовують скло або плівку.

Розглянемо спочатку види скла:

  1. 2D-скло – плоске скло із округленими краями. Це скло повністю закриває плоску поверхню екрана мобільного пристрою.
  2. 3D-скло – повністю повторює форму округлених країв екрана пристрою, що дозволяє максимально захистити екран від механічних пошкоджень.
  3. 5D-скло – скло повністю закриває поверхню вигнутого екрана мобільного пристрою. Скло з кольоровою рамкою природніше і непомітніше виглядає на екрані смартфона.

Ще один вид – гібридне скло. Воно поєднує у собі невелику товщину захисної плівки із захисними властивостями скла. Гібридне скло гнучкіше в порівнянні зі звичайним склом, що робить його більш стійким до ударів. Недоліком є велика сприйнятливість до появи подряпин.

Є переконання, що чим більше число D (5D, 9D, 10D), тим краще скло. Насправді це не так — немає жодної системи оцінки скла та присвоєння їм певної кількості, це просто назва, яку кожен виробник вигадує на власний розсуд.

Структура скла

Як правило, структура захисного скла включає п’ять шарів.

  1. Силіконова основа фіксує скло на дисплеї.
  2. Стримуючий шар, завдяки якому розбитий екран не розсипається на уламки.
  3. Антибліковий шар, що перешкоджає потьмаренню екрана при яскравому світлі.
  4. Захисний шар, щоб на дисплеї не було пошкоджень.
  5. Олеофобне покриття, що не дозволяє жирним плямам та відбиткам пальців залишатися на екрані.

Вид покриття для скла

Глянцеве покриття – це стандартний варіант. Таке скло найточніше передає зображення, зберігає яскравість підсвічування, практично не помітне на смартфоні.

Як правильно вибрати захисне скло на телефон?

Матове або покриття антивідблиску дозволяє уникати відблисків, незначно, але все ж спотворює кольори, роблячи їх більш блідими. Зручний варіант для частого використання гаджета на сонці або приміщеннях з дуже яскравим освітленням.

Приватне або антишпигунне покриття – це особливий, затемнений вигляд скла, при якому вміст дисплея видно лише при перегляді під прямим кутом.

Товщина скла

Товщина захисного скла – це один із показників, що відповідають за його надійність. Його значення варіюється від 0,1 до 1 мм.

Пам’ятайте, що товсте захисне скло зменшує чутливість сенсора екрана мобільного пристрою.

Товсте скло візуально збільшує смартфон, роблячи його незручним та естетично негарним. Тому краще дотримуватися «золотої середини» – товщини скла 0,3-0,33 мм.

Як вибрати ідеальний захист для екрану?

Товсте загартоване скло 0,5 мм гарно захистить гаджет, що часто падає. Але якщо ви користуєтесь телефон обережно, то для його захисту вам буде достатньо і захисної плівки. Про те, чому краще віддати перевагу, склу чи плівці, докладно описано тут https://patifon.ua/blog/zasitnoe-steklo-ili-plenka-cto-vybrat – радимо ознайомитись з даної інформацією, щоб зробити правильні висновки.

Як правильно вибрати захисне скло на телефон?

І на останок, кілька порад:

  • Телефони з маленькими екранами зазвичай компактні. Вони легко розміщуються в руці і рідко падають. Тому в такому разі можна обійтися і мінімальним захистом – гідрогелевою плівкою.
  • Діти зазвичай не надто дбайливо ставляться до своїх гаджетів. Тому міцне скло краще допоможе зберегти екран дитячого смартфона.
  • Якщо ви носите телефон у кишені піджака або штанів, в якості захиститу доцільно використовувати якісну плівку, але якщо ж телефон часто лежить у сумці поруч із ключами, гаманцем та іншими дрібницями, краще використовувати скло.

Впевнені, що дана інформація була корисною для вас і тепер ви точно зможете обрати захист для свого смартфона правильно та швидко!

Бонк Макс

Ведущий специалист в области компьютерных наук и программирования, обладает более чем 25-летним опытом разработки высокопроизводительных систем и инновационных программных решений.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function WPB\MissedScheduledPostsPublisher\wp_nonce_tick() in /var/www/ch6f9e3de4/www/mediacom.com.ua/wp-content/plugins/missed-scheduled-posts-publisher/inc/namespace.php:39 Stack trace: #0 /var/www/ch6f9e3de4/www/mediacom.com.ua/wp-content/plugins/missed-scheduled-posts-publisher/inc/namespace.php(165): WPB\MissedScheduledPostsPublisher\get_no_priv_nonce() #1 /var/www/ch6f9e3de4/www/mediacom.com.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(324): WPB\MissedScheduledPostsPublisher\loopback('') #2 /var/www/ch6f9e3de4/www/mediacom.com.ua/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters(NULL, Array) #3 /var/www/ch6f9e3de4/www/mediacom.com.ua/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #4 /var/www/ch6f9e3de4/www/mediacom.com.ua/wp-includes/load.php(1279): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /var/www/ch6f9e3de4/www/mediacom.com.ua/wp-content/plugins/missed-scheduled-posts-publisher/inc/namespace.php on line 39