Онлайн-сервісиЦікаво

У чому сенс міграції інфраструктури у хмару

Хмарна інфраструктура – ​​зручний інструмент, за допомогою якого можна швидко вирішити більшість питань IT. Даний формат добре підходить для використання будь-яким бізнесом незалежно від галузі, оскільки надає велику гнучкість і свободу взаємодії між різними системами та користувачами. І хоч переїзд на «хмару» – тривалий етап, який потребує певної підготовки, результат того вартий.

У чому сенс міграції інфраструктури у хмару

Що таке міграція інфраструктури у хмару?

Міграція в хмару є операцією перенесення даних в хмарну інфраструктуру, де обробляються дані. Сам процес переїзду може бути організований як технічними фахівцями компанії, так і за допомогою стороннього оператора. Причому останній формат стає трендовим серед українського бізнесу, так дозволяє не відволікати людей від основної роботи. Базове завдання процесу міграції інфраструктури у хмарі – оптимізація бізнес-процесів, прискорення та спрощення роботи бізнесу, отримання додаткових можливостей для масштабування.

Раніше багато компаній використовували IT-сервіс в інфраструктурі, яка обслуговується в окремому центрі обробки даних (ЦОД). Для великої кількості підприємств на об’єкті задіюється велика кількість програмного контенту. Процедура впровадження в інфраструктуру сервісу хмарних послуг дозволяє переносити всі дані без перерв. При цьому схема міграції передбачає необхідність брати до уваги рівень робочих навантажень, планування та тестування.

Значення міграції інфраструктури у хмару

Цей процес істотно полегшує розвиток бізнесу. Якщо раніше з метою розширення потрібно було кардинально змінювати саму IT-структуру, вкладати додаткові гроші в обладнання, наймати персонал та виправляти помилки, то хмарний сервіс організує всі процеси роботи швидко та ефективно. Крім безперервності, цей формат суттєво знижує ризики від простоїв роботи після міграції інфраструктури та впливу факторів ззовні при виборі дата-центрів у безпечних регіонах світу.

При цьому варто пам’ятати, що сам процес міграції в хмару є важливим для компанії, а тому він вимагає ретельного опрацювання та продуманості кожного аспекту. Усе це обов’язково враховується під час початкової розробки стратегії.

У чому переваги міграції інфраструктури у хмарі?

Підвищений інтерес до цього формату з боку представників різних компаній зумовлений такими факторами:

  • Економна витрата фінансів. Компанії, що перейшли на хмару, знижують витрати на покупку техніки, оплати електрики тощо. Крім того, для міграції інфраструктури постачальники послуг пропонують безліч варіантів ціноутворення, тому завжди є можливість вибрати під виділений бюджет.
  • Масштабованість. Компанія отримує можливість швидко проводити адаптацію своїх ресурсів відповідно до рівня навантаження та за рахунок можливостей «хмари» гнучко планувати бізнес-процеси, розподіляти ресурси.
  • Захищеність. Постачальники таких послуг застосовують ефективні інноваційні розробки для зберігання даних своїх замовників: багатоступінчаста авторизація, шифрування, періодичні перевірки безпеки тощо.
  • Доступність. Бізнес у хмарі надзвичайно мобільний, тому що доступ до ресурсів здійснюється з будь-якої точки світу. Це значно оптимізує поточну роботу будь-якої компанії.

Крім того, міграція інфраструктури в хмару відрізняється високою ефективністю. Завдяки цьому процесу, організація має доступ до нових технологій. Це зумовлює підвищену швидкість та зручність у робочому процесі, а також стабільність додатків у період пікових навантажень.

Типи основних рішень

Послуги хмарного сервісу доступні користувачам у вигляді таких моделей міграції інфраструктури:

  • Перенесення в хмару публічну. У цій ситуації набуваються потужності однієї «хмари», яка надає ресурси та послуги для широкого кола користувачів. При цьому все належить та керується стороннім постачальником хмарних послуг. Такий варіант вважається дуже гнучким для автоматизації рутинних завдань, але важливо пам’ятати, що контролю за даними менше.
  • Перенесення до приватної хмари. Хмарні послуги в цьому випадку розробляються на потужностях самої компанії або стороннього клауд провайдера, але доступ до всіх даних виключно у організації-замовника. Насправді створюється ізольоване середовище. Такий формат добре підходить для великого бізнесу з багатьма філіями та/або там, де надійність зберігання та роботи з внутрішньою інформацією стоїть на першому місці. Для оптимізації бізнес-процесів та гнучкості краще використовувати рішення, розроблені на openstack.
  • Переїзд у хмару гібридну. По суті, це приватна+публічна «хмара». Це коли, наприклад, для основних завдань та зберігання важливих даних використовують приватний простір, а, наприклад, бекапи «заливають» на публічний клауд простір. Таке перенесення інфраструктури в хмару є оптимальним рішенням для масштабування бізнесу без значних фінансових витрат.

Висновки

Хмарна послуга – це високий рівень ефективності. Сервіс дозволяє оптимізувати роботу серверів, використовувати продуктивне оснащення. Вартість міграції в хмару залежить від кількості даних і тих бізнес-завдань, які вона має вирішити. Після перенесення даних компанія отримує гнучке середовище для розробки та масштабування бізнесу, дозволяє вивільняти додаткові технічні ресурси для інших напрямків.

Джерело: onecloudplanet.com

Бонк Макс

Ведущий специалист в области компьютерных наук и программирования, обладает более чем 25-летним опытом разработки высокопроизводительных систем и инновационных программных решений.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button